Powered by:Proticaret
Özellikler : www.proticaret.net
ÜCRETSİZ E-TİCARET

Türkiye'nin İlk ve Tek Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Kolayca Özelleştirilebilir, Güçlü Bir E-Ticaret Yazılımı

Kullanıcı Dostu, Zengin Arayüz Tasarımları ile Güvenilir ve Güçlü E-Ticaret Sistemi Sınırsız Sayıda Tedarikçi İle Entegrasyon Tüm tedarikçilerle kolayca entegre sağlayan esnek XML Platformu Sadece Bir E-Ticaret Yazılımı Değil, Uçtan Uca Bir E-İş Çözümü E-ticaret yazılımınız sadece elektronik bir katalogdan ibaret değil, gerçek bir e-iş yazılımı olsun E-Ticaret Yazılımınız ve Muhasebe Sisteminiz Entegre mi ? Proticaret'le tek tuşla entegrasyon sağlayın.. Kolayca Özelleştirilebilir Ve Ölçeklenebilir E-İş Platformu Proticaret E-İş Ürünlerini Kendi Tasarım Ve Yazılım Ekibiniz İle Kolaylıkla size Özel Çözümler Üretebiliriz
ÜCRETSİZ İNDİR
PROTİCARET İŞ ORTAKLIĞI

Proticaret ile Katma Değerli İş Ortaklığı

Bu projede yer almak isteyen ve katma değerli iş üretebilecek firmalar aşağıdaki konularda bizimle irtibata geçebilirler.

VPS iş ortaklığı:

Sistemlerinin güvenirliğini ve destek kalitesini ispatlamış olan firmalar.

Hosting İş ortaklığı (.NET);

Sistemlerinin güvenirliğini ve destek kalitesini ispatlamış olan firmalar.

Tedarik Hizmetleri Sunabilecek iş Ortağı;

Deposunda ürünü olan ve internet tedarikçiliği yapmak için yola çıkmış firmalar.

Xml verebilen iş Ortağı;

Sistemleri xml entegrasyonlarına uyumlu olan firmalar.
BAYİLİK FORMUNU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ
GenelÖzellikler
Mağaza Kontrol Paneli (MKP)
Kontrol Paneli, mağazanın tüm yönetim ve idaresini gerçekleştirebileceğimiz sadece mağaza sahibi ve yetki verdiği kişilerin ulaşabileceği online yönetim alanı.
Ürünler için farklı sıralama seçenekleri
Ürünlerinizi ziyaretçi arabiriminde müşterileriniz için istediğiniz sıra ile gösterebilirsiniz. (ör. fiyatına göre, adına göre vd.)
Alışveriş sepeti
Programda iki farklı alışveriş sepeti görünümü vardır. Bunlardan ilki tüm sayfalarda sitenin tasarımına göre sağ veya sol bölümde görüntülenen küçük alışveriş sepeti diğeri ise 'sepetim' linkine tıklandığında açılan detaylı alışveriş sepetidir. Küçük alışveriş sepetinde müşterinin sepete eklediği ürünlere ait ürün detay bilgilerini açan linki içeren ürün adı, ürün fiyatı ve sepetteki ürünlerin toplam tutarı görülebilir. Ayrıntılı sepet görünümünde ise ürünün adı, fiyatı, miktarı vd. bilgiler ile ürünü sepetten çıkarma, ürün miktarını değiştirme, fiyatı yeniden hesaplama gibi diğer sepet fonksiyonları yer alır.
Duyuru servisi modülü
Ziyaretçilerinizin Duyuru Servisine üye olmalarını sağlayarak düzenli aralıklarla mağazanızdaki haberlerden, yeniliklerden ve kampanyalarınızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. İsteyen müşterilerinize HTML formatındaki mailleri diğerlerine de düz yazı şeklindeki mailleri yönetici arabiriminde (Kontrol Paneli) oluşturarak kolayca gönderebilirsiniz. Ayrıca yönetici arabiriminden arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınıza da duyuru servisinize üye yapabilirsiniz. Böylece kampanyalar, indirimler ve diğer duyuru ve haberlerden müşterilerinizin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.
Alışveriş sepetini kayıt edebilme özelliği
Müşteri alışveriş sepetindeki ürünleri daha sonra almayı yada bu işlemi başka bir bilgisayardan (örneğin kendi evindeki bilgisayardan) yapmayı düşünüyorsa alışveriş sepetini veritabanına kayıt edebilir. Kayıt edilen sepetler müşteri siteye giriş yaptığında 'Hesabım' alanında listelenir.
Offline ödeme imkanı (Teslimat sırasında nakit ödeme)
Yönetici arabiriminden güvenilir olarak onayladığınız müşterilerinizin kredi kartı kullanmadan sipariş vermelerini sağlayabilir ve ilgili siparişin ödemesini teslim sırasında nakit veya başka bir yöntemle ödenmesini sağlayabilirsiniz.
Hesabım bölümü
Müşteri kullanıcı adı ve şifresini (müşteri kodunu) girerek kendisine özel 'hesabım' alanına ulaşabilir. Bu bölümde satın aldığı ürünleri, kullanıcı bilgilerini, kayıtlı alışveriş sepetlerini, kayıtlı istek listelerini ve kendisine özel diğer bilgileri görebilir.
Satın alma öncesi online bilgi alma sistemi
Müşteri alışveriş sepetini herhangi bir ürün eklediğinde 'Bilgi al' linki aktif hale gelir. Bu linke tıklanarak sepetteki ürünlerin satın alınması halinde ne kadar tutacağı (ürün, fiyatları, indirim kuponları, kargo masrafları vd. masraflar görüntülenerek) hesaplanır ve müşterinin olası siparişi ile ilgili size soru göndermesi sağlanır.
Sınırsız kategori ekleyebilme
Program ile istediğiniz sayıda kategori oluşturarak ürünlerinizi kataloglayabilirsiniz.
Sınırsız alt kategori ekleyebilme
Program ile yönetici arabirimini kullanarak, sınırsız sayıda alt-kategori (herhangi bir ana ürün kategorisinin altındaki kategori) ve alt-alt kategori... oluşturabilirsiniz
Dinamik iletişim formu
İletişim formu ile ziyaretçileriniz web siteniz üzerinden istediğiniz mail adresine/adreslerine mesaj gönderebilir. Burada müşteriler konuları seçerek mail gönderebilmeliler ve her konuya ait mail adresi olmalı. ( örnek ; konu sipariş veya şikayet olabilir bu konu seçildiğinde bu mail örneğin siparis@proticaret.net e yönlendirilmeli)
Müşteriye özel indirim imkanı
Müşteri veritabanı yönetim modülünü kullanarak istediğiniz müşteriye dilediğiniz oranda indirim olanağı sunabilirsiniz. Bu sayede sitenizden yüklü miktarlarda alışveriş yapan müşterilerinizi ödüllendirebilir ve sitenizden alışveriş yapmalarını teşvik edebilirsiniz. Bu özelliği şu şekilde düzenlenmesini talep ediyoruz. Kategoriye göre indirim imkanı sunma. Örnek cep telefonları ve elektronik grubundaki kar oranlarıyla , diğer kategorilerin kar oranları aynı olmadığı için biz belki elektronik grubundan %5 , ama tekstil grubundan % 10 indirim vermek isteyeceğiz bu nedenle indirimlerin hem ürün bazında hem de kategorilere göre düzenlemesini talep ediyoruz.
Sınırsız ürün ekleyebilme
Ürün adediniz hangi sayıda olursa olsun tüm ürünlerinizi Program yönetici arabirimini kullanarak sanal mağazanızda satabilirsiniz. Ürünleri istediğiniz kategoriler ile ilişkilendirebilirsiniz. Böylece bir ürünün birden fazla kategoride görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
Yönetici sayfaları için ürün ve ürün çeşidi arama modülü
Binlerce ürün ve yüzlerce kategori ve alt kategoriden oluşan, büyük mağazalarda aranan ürünün bulunmasında sorun yaşanabilmektedir. Program'da aradığınız ürüne rahatça ulaşabilmeniz için geliştirilmiş ürün arama modülünü kullanarak aradığınız ürüne ulaşmanız çok kolaydır. Arama alanına ürünün adını, kod numarasını veya bu bilgilerin bir kısmını girerek arama yapmak mümkündür.
Sınırsız ürün çeşidi ekleyebilme
Kimi durumlarda bir ürünün birden fazla çeşidi olabilir. Program ile bir ürüne ait istediğiniz sayıda ürün çeşidi tanımlamanız mümkündür.
İndirimli ürünler
Ziyaretçi bu sayfalar aracılığı ile varsa mağazanızdaki indirimli ürünleri görüntüleyebilir.
En çok gezilen ürünler
Mağazanızda en çok görüntülenen ürünleri listeler.
En yeni ürünler
Mağazanıza yeni eklenen ürünleri listeler. Yeni gelen ürünlerden istediğiniz sayıda ürünü gösterebilirsiniz.
Online fatura takibi
Yönetici sayfalarından satışlar için fatura kesilip kesilmediğini takip edebilirsiniz, sipariş araması yapabilirsiniz
Online sevkiyat/teslimat takibi
Verilen siparişlerin teslim edilip edilmediğini takip edebilir, sipariş araması yapabilirsiniz.
Haberler Modülü
Sitenin tasarımına göre sağ veya sol alanda görüntülenebilen dinamik haber modülüdür.
Ödeme bilgileri
Birkaç bankanın kredi kartıyla ödeme tutarlarını gösteren sistem
SMS Modülü
Üyelere SMS gönderilmesini sağlayacak modül.
Yorum yaz Bölümü
Müşterilerin ürünlerle ilgili yorumlarını yazabilecekleri ve reyting göstergesi
Ürün Arama Bölümü
Ürünler , markaya , ürün adına , fiyat aralığına örneğin 0 – 10 Ytl arasındaki ürünleri getirebilmeli.
Farklı KDV oranları tanımlayabilme
Ülkemizde farklı ürün türleri için farklı oranda KDV (%8, %18 gibi) uygulanmaktadır. Program ile farklı miktarlarda KDV oranları tanımlayabilmek ve bu oranları ürün fiyatlarına yansıtmak mümkündür.
Ürün fiyat listesi
Kontrol panelinizi kullanarak sitenizdeki ürünlere ait fiyat listesini topluca görüntüleyebilir ve fiyat güncelleme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Ürün yorum modülü
Müşterileriniz satın aldıkları ürünler ile ilgili yorum yapabilirler. Yazılan tüm ürün yorumları veritabanına kayıt edilerek, mağaza yöneticisinin onaylaması halinde diğer müşterilerinin de bilgisine sunulabilir.
En çok satılan ürünler
Sitenizde en çok satışı yapılan ürünler veritabanındaki bilgiler kullanılarak tespit edilebilir. Bu özellik ile sitenizin istediğiniz bölümünde en çok satılan ürünleri listelemek mümkündür.
En son gezilen ürünler
Sitenizde en son görüntülenen ürünler veritabanındaki bilgileri kullanılarak tespit edilebilir. Bu özellik ile ziyaretçi en son gezdiği ürünleri görüntüleyebilir.
Ürün ve Site tavsiye modülü
Ürün sayfasından ulaşılan ürün tavsiye modülü ile ziyaretçi isterse ilgili ürüne ait linki içeren bir maili arkadaşına gönderebilir. Siteyi tavsiye et modülü ile ise aynı anda 15 kişiye siteyi tavsiye eden masaj göndermek mümkündür
Bütünleşik kargo ücreti (ürün ağırlığı veya satış fiyatına göre) hesaplama modülü
Herhangi bir kargo şirketine ait kriterleri bu modüle girerek sistemin satılan ürünler için kargo masrafı hesaplamasını ve bu ücreti satışa yansıtmasını sağlayabilirsiniz.
Sınırsız sayıda ilgili ürün tanımlayabilme
Bir ürün için istenen sayıda ilgili ürün tanımlayarak ürün sayfalarında o ürün ile ilgili ürünlere ait linkleri de görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz bu ilişkileri iptal edebilir yada farklı ürünleri de ilişkili ürünler listesine ekleyebilirsiniz.
Online sipariş takibi
Yönetici sayfalarından sipariş takibi yapabilir, tamamlanmayan siparişleri silebilir, günlük sipariş miktarlarını ve detaylarını raporlayabilir, sipariş araması yapabilirsiniz...
Ürünü sitede göster/gösterme özelliği
Bir ürünü geçici olarak mağazanızdan kaldırmak istiyorsanız, o ürünü sitenizden komple silmek yerine 'sitede gösterme' şeklinde ayarlayarak ürünün mağazanızın ziyaretçi arabiriminde görüntülenmesini engelleyebilirsiniz.
Bilgisayar Toplama Sihirbazı
Dinamik duyuru modülü
Sitenizin ana sayfasında biri ana haber/duyuru diğer üçü de alt haber/duyuru olmak üzere dört farklı haberi/duyuruyu yönetici sayfalarından ekleyebilir/düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Ana haber için isterseniz resim ekleyebilirsiniz. Online HTML editörü kullanarak haberlerinizi istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz.
Kayıt edilebilir istek listesi özelliği
Müşterileriniz istek listeleri oluşturabilirler. Bu listeleri daha sonra kullanabilirler. İsterlerse listelerinin 'genel şifresini' tanıdıklarına vererek bu kişilerin listelerine göz atmasını, sipariş vermesini sağlayabilirler. Listeye ait 'kişisel şifre'lerini kullanarak listeyi düzenleyebilir yada liste içeriğini o anki alışveriş sepetlerine yükleyebilirler...Bu istek listelerini mail ile site üzerinden mail ile tanıdıklarına gönderebilmeliler…
Stok takibi (stok durumu uyarılar ve uyarı miktarları belirleyebilme)
Yönetici sayfalarından stok takibi yapılabilir, her ürün için ayrı ayrı stok miktarı belirlenebilir, stokta biten yada stok uyarı aşamasına (ayarlanabilir) gelen ürünleri görebilirsiniz. Stokta biten ürünler müşteriye 'stokta yok' mesajı ile belirtilir ve sipariş miktarı stoktaki ürün miktarını geçiyorsa müşterinin sepetine sadece stoktaki ürün miktarı bilgilendirme mesajı görüntülenerek eklenir...
Ana sayfada gösterilecek ürünleri yönetici panelinden belirleyebilme
Sitenizin ziyaretçi arabirimi giriş sayfasında hangi ürünlerin görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz, isterseniz giriş sayfasında görüntülenen ürünlere ait kolon miktarını yapılandırma ayarlarından değiştirebilirsiniz... Ürünün anasayfada nerede görüntülenmesini istiyorsak orda görüntülenmesinin sağlanması. ( örnek ; anasayfada soldan ikinci ürün )
Müşteri, site yöneticileri ve kargo şirketi için e-mail ile bilgilendirme sistemi
Mağazanızdan verilen sipariş ile ilgili bilgilerin otomatik olarak istediğiniz herhangi bir mail adresine gönderilmesini sağlayabilir, müşteriye siparişi için otomatik olarak oluşturulacak olan onay maili gönderilmesini sağlayabilirsiniz, sistem satış sonrasında müşteri, kargo şirketi ve yönetici adreslerine otomatik olarak oluşturduğu bilgilendirme mailleri yollayabilir...
Farklı rütbelerde çoklu kullanıcı desteği
Program yönetici arabirimindeki 'oturum bilgisi' modülünü kullanarak mağazanız için istediğiniz sayıda yönetici/editör tanımlayabilir isterseniz bu kişiler için farklı görevler (rütbeler) tanımlayabilir ve bu kişinin sadece izin verdiğiniz mağaza yönetim alanlarına ulaşmasını sağlayabilirisiniz (ör. sadece ürün ekleyebilme, düzenleyebilme, kategori oluşturabilme gibi)
Her ürün için farklı ürün kodu tanımlayabilme
Pek çok ürünün üreticisi yada tedarikçisi tarafından belirlenmiş sadece o ürüne has bir kodu vardır. Program'da Ürün Kodu alanına bu veriyi girebilirsiniz. Girilen verinin daha önce veritabanına girilen veriler ile karşılaştırması yapılır ve aynı kodun birden fazla veritabanına girilmesi engellenir. Böylece 'hızlı sipariş' özelliğini kullanan müşterilerinizin bu kodlar yardımı ile ürünlerinizi hızlı bir şekilde sipariş etmelerine olanak tanınır.
Veri giriş sayfaları için WYSIWYG HTML editörü
Ürün bilgileri, haber/duyuru alanı metinleri gibi veri alanlarına girilecek veriler için online HTML editörü kullanabilirsiniz. Bu sayede HTML bilmeden de girilen veriyi isteğiniz şekilde biçimlendirebilirsiniz. Girilen yazıyı kalın, italik, altı çizili yapabilir, rengini değiştirebilir, resim, link vs. gibi pek çok özelliği kullanarak yazılarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.
Ürün çeşidi eklemeyi kolaylaştıran 'clone' özelliği
Bir ürünün özellikleri değişen yüzlerce çeşidi olabilir. Böyle bir durumda 'clone' özelliğini kullanarak ürüne ait herhangi bir çeşidi kopyalayabilir ve açılan yeni çeşit ekleme sayfasına sadece değişik olan alanı (örneğin rengini, ağırlığını, resmini vs) değiştirerek hızlı ve kolay bir şekilde ürün çeşidini veritabanına ekleyebilirsiniz.
Ürün Resimleri
Tek boyuttaki bir resmi otomatik olarak istenilen boyutta görüntülenmesine olanak veren yapının oluşturulması yani tek boyuttaki bir resmin otomatik olarak diğer boyutlara getirilmesi.
Sipariş İzleme Bölümü
Sipariş izleme bölümünde ,sipariş numarası ve tarihi ,müşteri adı , ürün adı,banka adı,onay durumu, ve siparişin üzeri tıklandığında sipariş detayları görülebilmelidir. Prosedürler Satış , iade , iletişim , bize ulaşın gibi tüm statik bilgilere ulaşabilme.
Kategoriler, alt kategoriler, ürünler ve ürün çeşitleri için büyük ve küçük resim desteği (Ürünler için üç farklı resim yüklenebilir)
Veritabanına eklediğiniz her kategori, alt-kategori, ürün ve ürün çeşidi için resim yükleyebilir, isterseniz bu resimlerin büyük boyutlu olanlarını da yönetici arabiriminden sitenize herhangi bir FTP programı kullanmadan upload edebilirsiniz.
Ziyaretçi sayfaları kategori, ürün ve ürün çeşidi arama modülü
Basit arama modülü ziyaretçilerinizin ürünlerinizi kolayca bulmasına imkan tanır. Girilecek herhangi bir anahtar kelime ile ilgili ürünler, ürün çeşitleri ve kategoriler hızlıca bulunur.Ayrıntılı arama modülünde herhangi bir kelime yada cümle tüm kategorilerde yada seçilen herhangi bir kategoride 'tüm kelimeler', 'herhangi bir kelime' veya 'yazıldığı gibi' seçenekleri ile aranabilmektedir.Bulunan sonuçlar içerisinde aranan kelime/kelimeler üstü çizili olarak görüntülenebilir. Arama sonuç sayfasında görüntülenecek ürün sayısı ve arama sonuç sayısı yapılandırma ayarlarından belirlenebilir.
Online Reklam (Banner) Sistemi
Program Online Reklam Sistemi ile bütünleşik olarak gelmektedir. Bu sistemi kullanarak sitenizde reklam bölgeleri tanımlayabilir bu bölgelerde istediğiniz sayıda reklam bannerının görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Sitenize reklam alabilir, reklam verenlere özel kullanıcı adı ve şifre tanımlayarak bannerları ile ilgili istatistiklere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Reklam bannerlarınızı FTP kullanmadan upload edebilir, banner gösterimleri, tıklamaları vb. bilgileri istatistiksel olarak yönetici sayfalarınızdan görebilirsiniz. Banner yerine link yada hem banner hem de link reklamlar tanımlayabilirsiniz. Reklam modülü Flash, GIF, JPEG, Link, Java, HTML, Rich Media formatlarındaki reklam bannerlarını desteklemektedir... Her kategoriye geçildiğinde bannerlar değiştirilebilmeli yani kategorilere göre banner eklenebilmeli.
Hızlı sipariş özelliği
Mağazanızdan alışveriş yapan müşterileriniz 'HızlıSipariş' özelliğini kullanarak ve sadece ürün kodunu girerek ürünlerin siparişini hızlı bir biçimde vermelerini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde ürün siparişini basılı bir katalog kullanarak yapan müşterileriniz, ürünlerinizi tek tek aramak yerine ürün kataloğunuzdaki ürün kodunu girerek hızlı bir biçimde satın alabilirler.
Sanal POS kurulumu
Mağazanızda müşterilerinizden kredi kartı yoluyla online ödeme alabilmeniz için Sanal POS hizmetinin Program'a entegre edilmesi gerekmektedir. Bankalar sağlanacak olan sanal POS hizmeti için başvurunun mağaza sahibi tarafından yapılmasını şart koşmaktadırlar. Sanal POS isteğiniz banka tarafından onaylandıktan sonra bu sistemin programa entegrasyonu teknik ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır.
Esnek vitrin yapısı
Site anasayfası farklı şekillerde görüntülebelecek bir esnek yapıda olmalı,örnek olarak farklı site şablonları tasarlanmalı ve kategoriler solda ise istediğimiz zaman diğer şablonu (şemayı ) seçerek kategorileri veya banner için ayrılmış bölümleri yukarıya , en aşağıya veya sola gelebilecek şekilde tasarlanmalıdır.Sitenin ana sayfa renkleri istediğimiz an kendi sececeğimiz farklı bir renk ile değiştirilebilmelidir.
İrsaliye ve Sevk Bilgileri Bölümü
Alışveriş sepetlerinde siparişe geçiş aşamasında bir sipariş içindeki ürünlerin ayrı zamanda ayrı noktaya,ayrı kargolar ile gönderilmesi seçilebilmeli ,sipariş irsaliyesi hazırlanabilmelidir.Bu fonksiyon faturanın kesilmesiyle devreye alınmakta ve durumu izlenebilmektedir. Fatura sevk adresine ya da fatura adresine gönderilebilmesi için seçilebilecek bir alan olmalıdır.
Çoklu para birimi tanımlayabilme (TL, Euro, Dolar.)
Mağazanızda birden fazla döviz birimi kullanmayı düşünüyorsanız Program ile istenen sayıda döviz birimini sisteme eklemenin mümkün olduğunu bilmenizde yarar var. Bu sayede Türk Lirası dışında Euro, Sterlin, Yen gibi istediğiniz sayıdaki döviz birimini ekleyerek, sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin ürünlerinizi kendi para birimleri ile görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Program ürünlere ait fiyatları varsayılan (ör. TL ile - ayarlanabilir) para birimi ile görüntülemektedir. Bu özellik sayesinde ziyaretçi döviz birimini Euro olarak seçerse, sitedeki tüm ürün fiyatları otomatik olarak Euro'ya dönüştürülür ve fiyatlar sadece bu kullanıcıya bu döviz biriminde görüntülenir. Program ile TRL, Euro, USD, ve İngiliz Sterlini ayarlanmış olarak gelmektedir. Bu döviz birimlerini artırmak yada azaltmak mümkündür. Bazı ürünler tedarikçileri tarafından Euro veya Dolar olarak verilmektedir.Bizim Euro veya Dolar oalrak girdiğimiz fiyatlar otomatik olarak sitede TL olarak görülebilmeli.Şu anda kullandığımız programdan bu konu görülebilir.
Ürün karşılaştırma bölümü
Farklı markaların aynı özellikteki veya aynı markanın değişik modellerinin yan yana getirilerek müşterinin ürünleri karşılaştırmasına olanak verebilecek yapı olmalıdır. Bu özelik çok uygun bir fiyata aldığımız programda bile mevcut. Ek hizmet olarak görüşülmemeli.
ProticaretModüller
İçerik Yönetimi (HTML WYSIWYG Editörleri):
Bu editörler ile web sayfası kullanıcıları hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan sitelerindeki içerikleri bir ofis (Word) programını kullanır gibi kolaylıkla değiştirebilir.
Kullanıcı ve Kullanıcı Hakları Yönetimi
Kullanıcılar yer aldıkları grup yada grupların haklarına göre içeriği görebilir, ekleme yapabilir, güncelleyebilir yada silebilirler.
İş Akışı ile İçeriğin Yönetilmesi
İki aşamalı onaylama mekanizması modüllerin içeriğinin yönetilebilmesi için uygulanabilir.
Site Ayarları Modülü
Web Sitesi başlığını değiştirme olanağı sağlar.
Sayfalar Modülü
Web Sitesine yeni sayfa ekleyebilir, eklediğiniz sayfaları düzenleyebilir yada silebilirsiniz. Sayfaların içeriklerini modül ekleyip çıkararak düzenleyebilirsiniz. Sayfaların hangi kullanıcı yada kullanıcı grubuna gösterileceğini yada içeriğinin düzenlenebileceğini belirleyebilirsiniz.
Kullanıcı Modülü
Siteye Kullanıcı ekleyebilme, kullanıcı bilgilerini düzenleme(adı parola vs.) ve silme olanağı sağlar. Kullanıcıları Gruplara atayabilme olanağı sağlar.
Kullanıcı Grupları Modülü
Siteye Kullanıcı Grubu ekleyebilme, düzenleme ve silme olanağı sağlar. Kullanıcıları Gruplara atayabilme olanağı sağlar.
Duyurular Modülü
Belirli bir tarihte gerçekleşecek olayları yada belirli bir tarihe kadar gösterilmesini istediğiniz duyuruları bu modül yardımı ile düzenleyebilirsiniz.
Kontaklar Modülü
Kişilerin iletişim bilgilerini gösterebilirsiniz.
Tartışma(Forum) Modülü
Tartışma platformu yaratabilirsiniz
Olaylar Modülü
Fuar, organizasyon gibi etkinlikleri duyurabilirsiniz Etkinliklerin bilgileri geçerlilik tarihlerine göre veritabanından otomatik olarak kaldırılır.
Html Modülü
Zengin içerikli editörü ile sayfalarınızın içeriğini değiştirebilirsiniz.
Resim Modülü
Resim yada Reklam animasyonlarını gösterebilirsiniz.
Linkler Modülü
Sayfanıza linkler ekleyebilirsiniz.
XML/XSL Modülü
Xml içerikli bilgileri web sitenizde gösterme olanağı sağlar
Dokümanlar Modülü
Her türlü elektronik ortamdaki belgeyi sitenizde bulundurabilirsiniz.
Dövizler Modülü
Gönlük döviz bilgilerini online olarak görebilmenizi sağlar.
Arama Modülü
Site içi arama olanağını sağlar.
Hava Durumu Modülü
Günlük hava durumu bilgilerini online olarak görebilmenizi sağlar.
Haber Modülü
NTV-MSNBC Haber servislerinden kategoriler halinde online olarak haberi görebilmenizi sağlar.
Kayan Yazı Modülü
Dikey yada yatay olarak yazıların kayar biçimde gösterilmesine olanak sağlar.
Flash Modülü
Flash olarak hazırlanmış içerikleri gösterilmesine olanak sağlar.
ALTYAPI VE PLATFORM

Türkiye'nin İlk ve Tek Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Kolayca Özelleştirilebilir, Güçlü Bir E-Ticaret Yazılımı

Mağaza Kontrol Paneli (MKP)

Kontrol Paneli, mağazanın tüm yönetim ve idaresini gerçekleştirebileceğimiz sadece mağaza sahibi ve yetki verdiği kişilerin ulaşabileceği online yönetim alanı.

Platform Özelliği

Veri Tabanı:

MS SQL Server v8.0

Yazılım:

ASP.NET v1.1 Genel Özellikleri

İçerik Yönetimi (HTML WYSIWYG Editörleri):

Bu editörler ile web sayfası kullanıcıları hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan sitelerindeki içerikleri bir ofis (Word) programını kullanır gibi kolaylıkla değiştirebilir.

Kullanıcı ve Kullanıcı Hakları Yönetimi

Kullanıcılar yer aldıkları grup yada grupların haklarına göre içeriği görebilir, ekleme yapabilir, güncelleyebilir yada silebilirler.

İş Akışı ile İçeriğin Yönetilmesi

İki aşamalı onaylama mekanizması modüllerin içeriğinin yönetilebilmesi için uygulanabilir.
ÖzelProjeler
Özellikler
 • ProTicaret Enterprise
 • Sınırsız Kategori ve Alt Kategori Tanımlama
 • Kategori ve Alt Kategori Sıra No ile sıralayabilirsiniz
 • Sınırsız Ürün Tanımlama
 • Sınırsız Marka Tanımlama
 • Ürüne Sınırsız Resim Yükleme
 • Ürüne Sınırsız Sarf Malzeme Ekleme
 • Ürüne Alternetif Ürün Ekleme
 • Ürüne Sınırsız Birim Ekleme
 • Ürüne Sınırsız Video Ekleme
 • Ürüne Varyant Ekleme ( )
 • Farklı KDV oranları bulunan ürünleriniz için farklı KDV uygulayabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi farklı para birimleri üzerinden satışa sunabilirsiniz
 • Dilediğiniz ürünlerde indirim uygulayabilir ve bu indirimleri ister % oranlı iskonto ile, isterseniz de fiyat bazlı İskonto yapabilirsiniz.
 • Her ürünün bağlı olduğu kategoriyi veya alt kategoriyi dilediğiniz zaman değiştirebilir veya başka bir kategoriye atayabilirsiniz
 • Bir ürünü birden fazla Kategori ile ilişkilendirebilirsiniz
 • Tüm Kategorileri "Sürükle Bırak" yöntemiyle düzenleyebilirsiniz
 • Açmış olduğunuz Tüm Kategorilere Reklam Alanı oluşturabilirsiniz
 • Açmış olduğunuz Tüm Markalara Reklam Alanı oluşturabilirsiniz
 • Kategori ve Marka Filitresi Sayesinde Ürünleri Marka ve Kategori Bazında Süzebilirsiniz
 • Ürünleriniz Sıra No ile sıralayabilirsiniz
 • Ürün Karşılaştırma
 • Ürün Detayı Yazdırma
 • Ürünü Tavsiye Etme
 • Ürün Stok'a Gelince Uyar
 • Ürün Fiyatı Düşünce Haber ver
 • En Çok Satanlar Modülü
 • İncelediklerim Modülü
 • Bu ürünle beraber En Çok Satanlar Modülü
 • Top 10 Modülü
 • Haftanın ürünü seçim ve gösterimi
 • Site üzerinde Ürün fiyatlarınızın kullanımını gösterime açabilir veya gösterimden kaldırabilirsiniz
 • Stokta olmayan ürünün yerine başka ürün tavsiyesinde bulunulduğunda ürünün admin ekranında değiştirilmesi
 • Stokta olmayan ürünlerdeki "Stokta Yok" ifadesi yerine "Ürün geçici olarak temin edilememektedir" tarzı bir ifade olması.
 • Yüklenen resimlere otomatik unique isim verme, çakışmayı önleme
 • Anasayfa da ürün gösterimi (3'lü, 4'lü, 5'li, Liste görünüm)
 • Navigasyon Sistemi
 • Ürün Özellikleri
 • Ürün Teknik Tablosu
 • Sınırsız Dinamik Form Oluşturma
 • Depo teslim, kurye ile hızlı gönderim ve fiyatlandırma opsiyonları
 • Ürün çeşidi eklemeyi kolaylaştıran 'clone' özelliği Ürün Yorum Modülü
 • Ana sayfada gösterilecek ürünleri yönetici panelinden belirleyebilme
 • Hızlı sipariş özelliği
 • Esnek Vitrin Yapısı
 • Döviz Kurları Modülü
 • Hava Durumu Modülü
ENTEGRASYON
 • Bütün Bankalarla Sanal POS Entegrasyonu
 • Sanal Pos olmayan bankaların Kredi Kartlarından Çekim için Varsayılan Banka Atama.
 • ERP, SAP uygulamaları Entegrasyonu (Ücretli Modüler Eklenti)
 • Logo Tiger 2 Ticari Program Entegrasyonu (Ücretli Modüler Eklenti)
 • Vega Ticari Program Entegrasyonu (Ücretli Modüler Eklenti)
 • Mikro Ticari Program Entegrasyonu (Ücretli Modüler Eklenti)
 • Lojistik Entegrasyonu
 • SMS Entegrasyonu
 • Yeni Nesi XML Entegrasyon Hizmet (Ücretli Modüler Eklenti)
 • XSL Entegrasyon Hizmeti (Ücretli Modüler Eklenti)
 • RSS Entegrasyonu
 • Karşılaştırma Sitelerine XML Fiyat verme Hizmeti (Ücretli Modüler Eklenti)
 • Excel Entegrasyon ( Export & Import İşlemleri )
 • Arena Entegrasyonu
 • Penta Entegrasyonu
 • Koyuncu Entegrasyonu
 • İndex Entegrasyonu
 • Denge Entegrasyonu
 • Hızlı Sistem Entegrasyonu
 • Pozitif Kurumsal Entegrasyonu
 • E-Bebek Entegrasyonu
 • Modacar Entegrasyonu
 • eJoya Entegrasyonu
 • Gold Store Entegrasyonu
 • Saat Entegrasyonu
 • Kitap Entegrasyonu
YÖNETİM
 • Yetkilendirme
 • Sitenizi aynı anda hem B2B hemde B2C çalıştırma.
 • Yetki tabanlı yönetim ara yüzleri ve menüler
 • Yeni yönetim ara yüzleri tanımlayabilme
 • Yöneticiler Sayfaları istediği gibi düzenleyip kaydedebilirler.
 • Sınırsız sayıda Sayfa tanımlayabilme
 • Sınırsız Template (Tasarım) Desteği
 • Sınırsız sayıda Reklam tanımlayabilme
 • Sınırsız sayıda Grup tanımlayabilme
 • Gruplara Özel Sayfa gösterimi tanımlayabilme
 • Banner Yönetimi
 • Reklam Yönetimi
 • n katmanlı yazılım mimarisi
 • Framework yapısı
 • Sınırsız Veritabanı Desteği (Oracle, MS SQL, IBM DB2)
GELİŞMİŞ ARAMA
 • Katalog, Kategori, Ürün, Marka, Fiyat aralığı vb. filtreler yardımıyla gelişmiş arama
 • Hızlı arama (*Modül)
 • Arama ve listeleme sayfalarının düzenlemesi
ÜYELİK
 • Sınırsız Üye tanımlayabilirsiniz. Üyelere Özel Kodlar vererek Kampanyalarda kullanabilirsiniz.
 • Excel Entegrasyonu ile Export ve Import işlemleri
 • Bayi ve Üye Filitreleme
 • Üye ve Bayileriniz, giriş yaptıktan sonra kendi menüsünden siparişlerini görüntüleyebilir ve sipariş durumu hakkında bilgi alabilirler.
 • Üye ve Bayileriniz için gruplar oluşturabilirsiniz.
 • Üye ve Bayilerinizi kolayca güncelleyebilir, silebilir yada Aktif/Pasif butonu ile üyeliğini aktif pasif hale getirebilirsiniz.
 • Üyelerinizin ve Bayilerinizin sisteme son giriş tarihlerini, kayıt tarihlerini, ve siparişlerini kolayca görüntüleyebilirsiniz.
 • Bayi ve üyelerinizi dilerseniz yönetici ekranınızdan da oluşturabilirsiniz.
 • Oluşturulan gruplara, farklı fiyat indirimleri, farklı fiyatlar sunabilirsiniz. Böylece bayileriniz farklı, üyeleriniz farklı fiyatlardan alışveriş yapabilirler.
 • Her Üye ve Bayiniz giriş yaptığında siparişlerini ve sipariş durumlarını görüntüleyebilir, üyelik bilgilerini kolayca güncelleyebilirler.
 • Müşteri tarafında sınırsız adres tanımlama
 • Üyeye özel ürünlere indirim verilebilmesi. Örnegin kullanıcı öğretmen ise öğretmenler günü için ekstra indirim veya kargo bedava gibi kampanyaların düzenlenmesi.E-mail ile bildirim yapısı.
STOK VE LOJİSTİK
 • Stok bilgilerini Manuel girme/güncelleme
 • Minimum stok seviyesi uyarısı
 • Lojistik hizmetlerinin fiyatlandırılması
 • Siparişten teslime tüm lojistik bilgilerin izlenmesi
 • Teslimat uyarı mesajları
 • Resim güncelleme
 • Kategori bazlı ürün bilgisi senkranizasyonu
 • Kategori ve marka bazlı ürün bilgisi senkranizasyonu
 • Günlük veri senkranizasyonu
 • Tedarikçi stoklarında olmayan ürünleri eticaret sisteminde tanımlama imkanı (Senkranizasyondan sonra ilave ürünün bilgileri kaybolmamaktadır.)
 • Otomatik Stok güncelleme
 • Otomatik ürün resim güncellemesi (otomatik re-sizing işlemi ile 3 resim boyutlandırması yapılmaktadır)
 • 1den fazla tedarikçiden otomatik ürün temini
 • Farklı tedarikçilerden gelen aynı kategori ürünlerini bir araya toplama
 • Bir kategori için farklı markaları farklı tedarikçilerden temin
 • Ürüne ait Ebat, Ağırlık, Yükseklik, Hacim Girebilme
 • Ürüne Desi girebilme desteği
 • Kargo firmalarını sisteme kaydedebilir ve sipariş alırken müşteriye kargo firması seçeneği sunabilirsiniz.
İÇERİK YÖNETİMİ
 • Teknik bilgi gerektirmeyen, kullanımı kolay içerik giriş ara yüzleri
 • Haber, makale, resim vb. içeriğin sunumu ve güncellenmesi
 • Reklam yönetimi ve müşteri davranışı analizi
 • Öne çıkarılmak istenen ürünlerin seçimi
 • Açılmış sayfaları sayfa düzenleme editörü sayesinde kolayca güncelleyebilirsiniz.
 • Ürünlerde toplu güncelleme işlemi yapabilirsiniz. Örneğin toplu olarak fiyat, stok, para birimi vb. bilgileri toplu olarak güncelleyebilirsiniz.
 • Her ürünün alt kategorisine kategorisel ek özellik atanmış ise karşılıklarını oluşturarak, özellik tablosu oluşturabilirsiniz.
 • Dilediğiniz kadar banka kaydı yapabilir, bu kayıtları dilediğiniz zaman güncelleyebilir ve silebilirsiniz.
 • Sanal Pos sistemini kullandığınız her bankaya, dilediğiniz kadar taksit seçeneği açabilirsiniz.
MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ
 • Müşteri demografik bilgileri
 • Müşteri sipariş bilgileri
 • Müşteri segmentasyonu
 • İstek / hediye listeleri
 • Hediye Paketi Seçimi
 • Hatırlatma notları
 • Uyarı mesajları
 • Müşteri Hizmetleri
 • Bilgilendirme servisleri
 • Doğum günü mesajı
 • Müşteri ilgi analizi
 • Puan Uygulaması
 • Ajandam
 • E-Posta ve SMS Bilgilendirme
GOOGLE OPTİMİZASYONLARI
 • URL Redirecting
 • Sitemap Çıkartma
 • Google Analytics ile Raporlama Desteği
 • Google Adwords Desteği
 • Ürün Resimlerinin ürün adlarınından oluşturulması ve alt tagının ilişkili kullanılması.
 • Sayfa bazlı Keyword ve Meta tag Girişi
 • Kategori bazlı Keyword ve Meta tag Girişi
 • Marka Bazlı Keyword ve Meta tag Girişi
 • Ürün Bazlı Keyword ve Meta tag Girişi
PAZARLAMA
 • E-Posta Duyuruları
 • Kampanyalar
 • Kuponlar
 • İndirimler
 • Promosyonlar
 • E-hediye sertifikası
 • Hediye Çekleri
 • Müşteri segmentlerine özel e-posta gönderimi
 • Anket Yönetimi
 • Forum
SATIŞ
 • Her aşamada güncellenen sepet
 • Mini sepet (Modül)
 • Aklımdakiler
 • Esnek fiyatlandırma
 • Çapraz satış
 • Üye Kullanıcılar Sınırsız Sepet Tanımlama (Örn: Hediye Sepeti , Alışveriş Sepeti)
 • Sepetler Arası Transfer
ÖDEME
 • Muhasebe bilgilerinin oluşturulması
 • Sınırsız Ödeme Seçeneği Belirleme (Mail Order, 90 Günlük, 60 Günlük ..)
 • Kredi kartı puanlarının alışverişlerde kullanımı
 • Kredi Kartı ile Ödeme
 • Kapıda Ödeme Sistemi
 • Havale ile Ödeme Seçeneği
 • IPara ile Ödeme Seçeneği
 • PayPal ile Ödeme Seçeneği (Ücretli Modüler Eklenti)
 • PayU ile Ödeme Seçeneği (Ücretli Modüler Eklenti)
SATIN ALMA/SİPARİŞ
 • Sipariş Aşamalarını Otomatik Bilgilendirme
 • Alınan tüm siparişlerin durumunu belirtebilme ( Onay Bekliyor, Onaylandı, Kargoya verildi.)
 • Otomatik ve manuel sipariş onaylama
 • Sipariş siteleri
 • Kargo teslim bilgisi geldikten sonra müşteriye mail ile memnuniyet anketi gönderme ve ekstra anket için puan verme.
İÇERİK YÖNETİMİ
 • E-mağaza sihirbazı ana sayfadaki mağaza ve katalogların seçimi/düzenlenmesi
 • Reklam girişi/yönetimi
 • Mağaza/mali seviyesinde ürün görünümlerinin düzenlenmesi
 • Mali seviyesinde katalog/ürün tanımlama
 • Ürün / mağaza bazlı görünüm seçenekleri
 • Pc Toplama Sihirbazı
RAPORLAR
 • Kümülatif Satış
 • Ürüne göre Satış
 • En çok / Az Satan Ürünler
 • Günlük Satış
 • Minimum Stok altına düşen ürünler
 • En çok sipariş veren müşteriler
 • Onay Bekleyen Siparişler
 • İptal Edilen Siprarişler Detaylı
 • Gönderilen Sipariş Raporu
 • Aylık / Haftalık / Günlük Ciro Raporları
 • Müşteri segmentasyonuna göre satışlar
GÜVENLİK
 • 128 Bit SSL şifreleme
 • Bankalar için 3D Secure ve Chip & Pin
 • " SOL İnjection" ve "Cross Site Scripting" ataklarına karşı denetimler
 • Kullanıcı bazılı oturum yönetimi
 • Kredi Kartı Ekranında Sanal Klavye Kullanılması
PAZARLAMA/MİY
 • Mağaza ve alışveriş merkezi bazında müşteri bilgileri
 • Mali ve mağaza bazında anketler
 • Hatırlatma servisi
 • Mağaza yöneticilerinin müşterine e-bülten ile erişmesi
 • Ajandam
 • Doğum günü mesajı
 • Puan uygulaması
YÖNETİM RAPORLARI
 • Site ziyaret
 • Anlık aktif üye/ziyaretçi sayısı